Ligue 1

Remi PSG-a i Monaca, Dijon iznenadio Lille

Bila je to sjajna utakmica sa šest golova pri čemu je pet palo u prvom dijelu.
Sport / Nogomet | 13. 01. 2020. u 08:55 Bljesak.info

U derbiju 20. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na Parku prinčeva odigrao 3-3 protiv Monaca.

PSG je poveo, Monaco je potom okreno rezultat u svoju korist, da bi Parižani do kraja prvog dijela s dva gola došli do vodstva 3-2. U nastavku susreta gosti su izjednačili.

Strijelci za PSG bili su Neymar (3, 42-11m) i Fode Ballo (24-ag), dok su strijelci za goste bili Gelson Martins (7), Wissam Ben Yedder (13) i Islam Slimani (70).

Danijel Subašić nije bio u krugu kandidata za gostujući sastav zbog crvenog kartona zarađenog protiv Lillea i to zbog prigovora dok je sjedio na klupi za pričuve, javlja Hina.

U ranije odigranom susretu Dijon je priredio iznenađenje pobijedivši doprvaka Lille sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Julio Tavares u 47. minuti. Dijon je do vodstva stigao s igračem manje nakon što je u 21. minuti isključen Hamza Mendyl, no od 67. minute i gosti su igrali s igračem manje, 'pocrvenio' je Boubakary Soumare.

Domagoj Bradarić je za goste igrao do 79. minute.

Nantes je na gostovanju pobijedio St Etienne sa 2-0, a golove su zabili Mehdi Abeid (23) i Ludovic Blas (48).

Na ljestvici vodi PSG sa 46 bodova, Marseille je drugi sa 41 bodom, dok je treći Rennes sa 33 boda, javila je Hina.