SP 2018

Remi Portugala i Španjolske u sjajnoj utakmici, hat-trick Ronalda

Ronaldo je tek iz 47. slobodnog udarca na svjetskim i europskim prvenstvima uspio zabiti pogodak.
Sport / Nogomet | 15. 06. 2018. u 22:00 Bljesak.info

U utakmici 1. kola B skupine Svjetskog prvenstva u Sočiju su nogometaši Španjolske i Portugala su odigrali 3-3 (1-2).

U odličnoj i uzbudljivoj utakmici europski prvaci Portugalci su dvaput vodili, a na kraju se dvije minute prije kraja spasili poraza predivnim golom trostrukog strijelca Cristiana Ronalda.

Portugal je poveo u 4. minuti pogotkom Cristiana Ronalda iz kaznenog udarca kojeg je sam izborio, a Španjolci su izjednačili u 24. minuti nakon solo-akcije Diega Coste.

U 44. minuti udarac Ronalda s 20 metara španjolski vratar David de Gea nakon katastrofalne reakcije propušta u mrežu, da bi u 55. minuti na 2:2 izjednačio Costa nakon lijepe akcije i dodavanja Busquetsa, javlja Hina.

U 58. Nacho Fernandez dovodi Španjolce u vodstvo od 3:2 fantastičnim volejem s 20 metara, koji se odbio od obje vratnice i odsjeo u mreži.

Konačnih 3:3 postavio je Ronaldo u 88. minuti atraktivnim golom iz slobodnog udarca s 20-tak metara.

Ranije je u ovoj skupini Iran pobijedio Maroko s 1:0 autogolom Aziza Bouhaddouza u petoj minuti sudačke nadoknade.

U 2. kolu 20. lipnja igraju Portugal - Maroko i Španjolska - Iran.