Serie A

Remi Napolija i Rome

Goste je u vodstvo spretnim pogotkom doveo El Shaarawy (14), a ostatak utakmice protekao je u stalnim napadima domaćih koji su za sav trud bili nagrađeni izjednačujućim golom Mertensa (90) u samoj završnici.
Sport / Nogomet | 28. 10. 2018. u 23:12 Bljesak.info

U derbiju 10. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli i Roma su na San Paolu podijelili bodove igravši 1-1 (0-1).

Drugi Napoli sada ima 22 boda, šest manje od vodećeg Juventusa, a tri više od trećeg Intera koji će u ponedjeljak gostovati kod Lazija, dok je Roma u skupini pet momčadi koje sa po 15 bodova zauzimaju pozicije od petog do devetog.

Ranije u nedjelju je Milan na svom San Siru svladali Sampdoriju sa 3-2 (2-2) u utakmici punoj preokreta. Milan je poveo golom Cutronea (17), ali su Saponara (22) i Quagliarella (31) preokrenuli rezultat u korist gostiju da bi Higuain (36) uspio poravnati na 2-2 prije odlaska na odmor. U nastavku je Milan stigao po pobjede preciznim udarcem Susa (62). Oba kluba sada imaju 15 bodova kao i Roma.

Bivši kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Darijo Srna odigrao čitavu utakmicu, dok je Filip Bradarić bio na terenu do 76. minute u 2-1 (1-0) domaćoj pobjedi Cagliarija protiv Chieva u susretu 10. kola talijanskog nogometnog prvenstva. Cagliari je poveo sa 2-0 golovima Pavolettija (15) i Castra (59), da bi Stepinski (79) smanjio na konačnih 2-1. Cagliari je sada 11. sa 13 bodova, dok je Chievo posljednji i još uvijek u bodovnom minusu.