Liverpool

Redsi su dočekali: Nakon trideset godina ponovno prvaci Engleske!

Chelsea srušio Manchester City (2:1), Liverpool je prvak Engleske! Redsi su osvojili prvi naslov prvaka nakon 30 godina i prvi naslov otkad se elitni rang engleskog nogometa zove Premierliga.
Sport / Nogomet | 25. 06. 2020. u 23:15 Bljesak.info

Chelsea je u derbiju 31. kola Premierlige pobijedio Manchester City s 2:1 i tako riješio pitanje prvaka Engleske.

Liverpool sada ima nedostižnu prednost i osvojio je prvi naslov prvaka nakon 30 godina.

Pulišić i Willian (penal) zabili su za Chelsea, dok je za Man City pogodio Kevin De Bruyne iz slobodnog udarca.

Christian Pulisic prvo je doveo u vodstvo Chelsea u 36. minuti, nakon sjajnog prodora, a Kevin De Bruyne je u 55. minuti fenomenalnim golom iz slobodnjaka sa skoro 30 metara udaljenosti zabio pored nemoćnog Kepe za poravnanje na 1:1.

Pobjednički gol, vrijedan titule Redsa, postigao je Willian u 77. minuti, nakon iznimno uzbudljivog drugog poluvremena.

Definitivna prijelomna točka bio je crveni karton Fernandinhu u 77. minuti zbog igranja rukom u svom kaznenom prostoru.

Najstrožu kaznu realizirao je Willian za pobjedu 2:1, za važna tri boda Chelseaju koji na četvrtom mjestu ima 54 boda, jedan manje od trećeplasiranog Leicestera.

Građani imaju 63 boda, a Liverpool im je nedostižan na prvom mjestu s 23 boda prednosti, sedam kola prije kraja prvenstva.