Preokret Liverpoola

Redsi minimalnom, ali zasluženom pobjedom do bodova protiv Sheffielda

Liverpool u 64. minuti zabija gol za vodstvo. Mane je ubacio s lijeve strane na peterac, a tamo je najviše skočio Diogo Jota i zabio za 2:1.
Sport / Nogomet | 25. 10. 2020. u 10:26 Bljesak.info

U subotu večer odigrana je i posljednja utakmica dana šestog kola engleske Premier lige u kojoj Liverpool slavio protiv Sheffield Uniteda rezultatom 2:1.

U prvom poluvremenu vidjela se očekivana dominacija Liverpoola, ali i hrabri Sheffield. Prvi su zaprijetili Redsi i to već u 2. minuti preko Manea, ali njegov udarac završava u bloku gostujuće obrane.

Ipak, prvi su poveli gosti i to u 13. minuti preko Bergea iz kaznenog udarca.

Vodstvo gostiju je šokiralo domaćine, koji su dosta plivali u obrani, ali McBurnie i Osborn nisu bili dovoljno koncentrirani da dotuku prvaka.

U samoj završnici prvog dijela Liverpool ubacuje u brzinu više, a to im donosi i izjednačenje u 41. minuti.

Henderson je bacio s desne strane i pogodio samog Manea, no njegov udarac brani gostujući vratar, ali na loptu nalijeće Firmino i posprema loptu u praznu mrežu za 1:1 rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Drugi dio s prilikom je otvorio Liverpool, točnije Salah u 53. minuti kad je dobro šutirao, ali lopta odlazi malo preko gola.

Redsi u 62. minuti ipak dolaze do preokreta, ali sudac opravdano poništava gol zbog zaleđa Salaha.

Međutim, Liverpool u 64. minuti zabija gol za vodstvo. Mane je ubacio s lijeve strane na peterac, a tamo je najviše skočio Jota i zabio za 2:1.

Mo Salah je imao sjajnu priliku u 82. minuti za potvrdu bodova, ali sjejni Egipćanin pogađa vratnicu

Gosti više nisu imali snage vratiti se u susret te je Liverpool upisao nove bodove.