Copa del Rey

Real pobjedom u Gironi kompletirao polufinale Kupa kralja

Kraljevski klub je na stadionu Municipal de Montilivi slavio sa 3:1, a budući da je rezultat u prvoj utakmici bio 4:2 za Real, prošli su dalje ukupnim rezultatom 7:3.
Sport / Nogomet | 01. 02. 2019. u 07:28 Bljesak.info

Nogometaši Real Madrida lakše su negoli se očekivalo prošli u polufinale Copa del Reya, pobijedivši Gironu i u uzvratnoj utakmici.

Real je pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu, kada je postigao dva pogotka.

Prvo je Carvajal sjajnom loptom pronašao Karima Benzemu, a Francuz preciznim udarcem u 27. minuti doveo "kraljeve" u vodstvo.

Isti igrač povisio je vodstvo u 43. minuti, a ovaj puta za pogodak mu je asistirao sjajni mladi Brazilac Vinicius.

U nastavku je Real ponovno prvi zaprijetio, ali Vinicius nije postigao pogodak iz izgledne prilike. Poslije je priliku imao i Lucas, a njegov udarac je zatresao vratnicu domaćina.

Nakon sat vremena igre, trener Reala Santiago Solari je odlučio odmoriti neke glavne igrače poput Ramosa i Benzeme, a to se odmah osjetilo na igri Madriđana.

U 71. minuti Girona dolazi do pogotka, a strijelac je bio Pedro Porro, nakon asistencije Alexa.

Nakon toga domaćini su zaigrali hrabrije, ali u trenucima njihove dominacije Real dolazi do trećeg pogotka.

Igrala se 76. minuta kada je Ceballos proigrao Marcosa Llorentea, a ovaj potonji preciznim udarcem povisio vodstvo.

Do kraja utakmice nije bilo više pogodaka i Real je rutinski prošao među četiri najbolje momčadi.

Luka Modrić nije bio u sastavu Madriđana za ovu utakmicu.

Danas je izvlačenje polufinalnih parova, a još su se plasirali Barcelona, Valencia i Real Betis.