Slavlje protiv trećeligaša

PSG po 12. put osvojio Kup Francuske

Les Herbiersu je ovo finale bilo najveći uspjeh u klupskoj povijesti, a klub koji će se boriti u doigravanju za ostanak u trećoj francuskoj ligi, na ljeto će biti predstavnik Francuske u kvalifikacijama za Europsku ligu.
Sport / Nogomet | 09. 05. 2018. u 08:12 Bljesak.info

Nogometaši Paris Saint-Germaina pobijedili su trećeligaša Les Herbiers sa 2-0 (1-0) u finalu Kupa Francuske i po rekordni, 12. put osvojili pobjednički trofej.

Iako su bili u statusu teških autsajdera, momčad Les Herbiersa se dobro držala u finalu odigranom na Stade de Franceu. No, obrana nije uspjela izdržati bez primljenog pogotka, iako je vratar Pichot obranio svu silu udaraca.

Ipak, u 26. minuti ga je svladao Argentinac Lo Celso preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora. Na početku drugog poluvremena Kylian Mbappe je poslao loptu u mrežu, ali je sudac nakon video provjere poništio pogodak, zbog igranja rukom, piše Hina.

U 73. minuti Pichot je morao srušiti Edinsona Cavanija u izglednoj prilici za pogodak, a Urugvajac je iz kaznenog udarca postavio konačnih 2-0.