Borac - Sarajevo u finalu

Preokret Sarajeva za ulazak u finale Kupa BiH

U finalu nogometnog Kupa Bosne i Hercegovine igrat će dvije trenutno vodeće momčadi i u ligi, Sarajevo i Borac.
Sport / Nogomet | 21. 04. 2021. u 18:42 S.B. | Bljesak.info

Sarajevo je nakon 1:0 pobjede u Tuzli i na svom stadionu na Koševu slavilo s 3:1 protiv Tuzla Cityja i igrat će finale Kupa Bosne i Hercegovine.

Tuzlaci su poveli preko Gorana Brkića i imali su rezultat koji ih je vodio barem u izvođenje jedanaesteraca sve do 76. minute, a onda su u osam minuta primili tri gola.

Prvo je Jasmin Mešanović zabio svoj prvi gol za Sarajevo otkako je stigao u zimskom prijelaznom roku, a samo dvije minute kasnije pogodio je i Anel Hebibović.

Grogirane Tuzlake u 84. minuti nokautirao je Krste Velkoski.

Tako će u finalu igrati Sarajevo i Borac, a finale će se igrati samo na jednu utakmicu i to u Trening centru NS-a BiH u Zenici.