Bundesliga

Preokret Borussije Dortmund za novu pobjedu

Preokret i pobjedu Borussiji donijeli su Achraf Hakimi (86.) i Paco Alcacer (90+4.).
Sport / Nogomet | 24. 08. 2019. u 08:51 Bljesak.info

U 2. kolu Bundeslige Borussia Dortmund je u petak u gostima kod Koelna slavila sa 3:1, iako je do 70. minute bila u zaostatku.

Pred 50.000 domaćih gledatelja Köln je odigrao prvu bundesligašku utakmicu na svom terenu nakon točno 475 dana pauze.

Domaćini su poveli nakon kornera u 29. minuti, a strijelac je bio Dominick Drexler.

Nakon velikog pritiska Borussia je uspjela izjednačiti golom Jadona Sancha u 70. minuti.

Prethodno je trener BVB-a Lucien Favre povukao dobar potez uvođenjem Brandta i Haikimija u 60. minuti umjesto Weigla i Schulza.

Pobjedu Borussiji donijeli su Achraf Hakimi (86.) i Paco Alcacer (90+4.).

Povratniku u Bundeligu, 1. FC Kölnu, ovo je drugi poraz u novoj sezoni, jer su u prvome kolu izgubili na gostovanju kod Wolfsburga (1:2).

Mladi Englez srušio pola stoljeća star rekord Bundeslige!

Jadon Sancho je s 19 godina i 151 danom "starosti" postigao gol za Borussiju kod Kolna i tako u 70. minuti utakmice drugog kola ušao u povijest Bundeslige.

Fantastični engleski krilni napadač tako je postao najmlađi nogometaš otkako se igra jedna od najjačih svjetskih liga koji je u njoj postigao 15 golova.

Zgoditkom protiv Kolna srušio je rekord Horsta Koppela iz 1967. jer Sancho je od njega mlađi 34 dana.

U Dortmund je došao u ljeto 2017. iz Manchester Cityja uz odštetu od osam milijuna eura i u prvoj sezoni postigao jedan bundesligaški gol.