Gotova utrka

Premijer liga dolazi na Mokri Dolac: Posušje na milimetar od naslova

Sport / Nogomet | 08. 05. 2021. u 19:14 S.B. | Bljesak.info

U Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine borba za naslov prvaka je riješena pet kola prije kraja. Posušje je na svom terenu s 2:0 svladalo najbližeg konkurenta Goražde i pet kola do kraja ima velikih 12 bodova prednosti.

Domaći su slavili pobjedu golovima Josipa Serdarušića u 40. minuti i Dominika Begića u sudačkoj nadoknadi. Posušje je već sada praktično novi premijerligaš, a za teoretsku potvrdu bit će im dovoljna četiri boda.

Važnu pobjedu u borbi za ostanak ostvarila je Čapljina koja je na svom terenu svladala Zvijezdu s 3:1. Čapljina je povela golom Sedina Ljuce, a izjednačio je Mirnes Salihović. Uroš Mirković pogodio je iz jedanaesterca u 67. minuti za 2:1, a konačnih 3:1 postavio je Josip Katavić u sudačkoj nadoknadi.