CONMEBOL

Prekinut pobjednički niz Brazila; Neobičan gol Messija

Brazil je do sada imao stopostotni niz, devet pobjeda u isto toliko susreta, a prekinut je u gostima u Kolumbiji u utakmici koja je završila 0-0.
Sport / Nogomet | 11. 10. 2021. u 13:21 Bljesak.info/Hina

U južnoameričkim nogometnim kvalifikacijama za SP 2022. u nedjelju je prekinut stopostotni niz Brazila, a u derbiju kola u Buenos Airesu je Argentina svladala Urugvaj sa 3-0.

Argentina je povela neobičnim golom Lionela Messija u 38. minuti. On je s oko 35 metara prebacivši braniče Urugvaja uputio loptu u kazneni prostor prema svom napadaču Nicolasu Gonzalezu, koji ju je promašio kao i istrčali vratar Fernando Muslera i tako je lagano putujuća lopta ušla u mrežu.

Bio je to 80. gol argentinskog čarobnjaka za reprezentaciju, uz još 47 asistencija. Ne treba zaboraviti da je većinu golova Messi postigao protiv reprezentacija kao što su Brazil, Urugvaj, Čile, Kolumbija, Paragvaj... na kontinentu gdje je svaka utakmica pravi mali rat.

Šest minuta kasnije Rodrigo De Paul pogađa za vodstvo Argentine 2-0, a konačnih 3-0 postavio je Lautaro Martínez (62).

Čile je s 2-0 pobijedio Paragvaj, a pogađali su Ben Brereton (68') i Mauricio Isla (72').

Brazil je na vrhu poretka sa 28 bodova, a slijedi Argentina sa 22, s tim da obje momčadi imaju utakmicu manje. Ekvador i Urugvaj imaju po 16 bodova, a petoplasirana Kolumbija 15.

Četiri reprezentacije idu direktno na SP, dok će peta u dodatne kvalifikacije.

Rezultati:

Bolivija - Peru 1-0 (Ramiro Vaca 82)
Venezuela - Ekvador 2-1 (Darwin Machis 45+1, duard Bello 64/ Enner Valencia 37-11m)
Kolumbija - Brazil 0-0
Argentina - Urugvaj 3-0 (Lionel Messi 38, Rodrigo De Paul 44, Lautaro Martínez 62)
Čile - Paragvaj 2-0 (Ben Brereton 68, Mauricio Isla 72)'