Potvrđeno: Igor Bišćan novi trener Rijeke

Bišćan će na klupi riječkog prvoligaša naslijediti Matjaža Keka koji je vodio Rijeku proteklih pet i pol godina.
Sport / Nogomet | 09. 10. 2018. u 15:35 Bljesak.info

Igor Bišćan novi je trener HNK Rijeka, objavljeno je u utorak na službenim klupskim stranicama.

Igor Bišćan ostvario je zavidnu igračku karijeru igravši u redovima Dinama, Liverpoola i Panathinaikosa. Ujedno, Bišćan je bio dio Liverpoola koji je u sezoni 2004./2005. osvojio Ligu prvaka, a nosio je i dres hrvatske nogometne reprezentacije.

Nakon uspješne igračke, Bišćan je trenersku karijeru počeo u redovima Nogometnog kluba Rudeš s kojim je u svojoj prvoj sezoni osvojio prvo mjesto u Drugoj ligi i odveo momčad u najviši rang, javlja Hina.

Upravo u toj sezoni odmjerio je snage protiv Rijeke u osmini finala Kupa Hrvatske. Rijeka je slavila 5-3 nakon produžetaka, a Rudeš se uspio vratiti u utakmici nakon zaostatka 0-3.

Bišćan je svoj trenerski put nastavio u slovenskoj Olimpiji gdje je brzo ostavio dubok trag, osvojivši prošle sezone naslov prvaka i Kup Slovenije. Dio te momčadi bili su i Dario Čanađija i Jason Davidson, nogometaši Rijeke, koji su tu sezonu odigrali na posudbi u Olimpiji.