Golijada na Mokrom Docu

Posušje ispustilo pobjedu, Široki se vratio iz dva gola minusa

U susjedskom derbiju u okviru 11. kola Premijer lige HŠK Posušje i Široki Brijeg odigrali su odličnu utakmicu koja je završila s 2:2.
Sport / Nogomet | 26. 09. 2021. u 16:26 S.B. | Bljesak.info

U prvom službenom ogledu ove dvije momčadi nakon skoro 12 godina Posušje i Široki Brijeg odigrali su neriješeno 2:2, iako je domaćin vodio s 2:0 sve do deset minuta prije kraja.

Domaći su poveli u 50. minuti nakon što je Luka Begić odbijenu loptu od vratnice spremio u mreži.

Drugi gol pao je nakon velike gužve, a svojoj bivšoj momčadi pogodak je zabio Zvonimir Vukoja.

Deset minuta prije kraja Slavko Brekalo srušio je Marijana Ćavara, pa je sudac Mateo Musa dosudio jedanaesterac za goste. Pogodak je za 2:1 pretvorio Tonči Mujan.

Taj pogodak dao je krila gostima, koji su u 90. minuti posve anulirali zaostatak. Strijelac lijepog pogotka bio je Mujan.

Bio je ovo treći uzastopni remi Posušja, čiji novi trener Stipe Balajić i dalje čeka prvu pobjedu.

Inače, Balajić još nije dobio radnu dozvolu pa je i u ovoj utakmici sjedio na tribinama i odatle davao instrukcije pomoćnicima.