Federalna liga

Posušje na plus šest: Čapljina pala na Mokrom Docu

Sport / Nogomet | 03. 04. 2021. u 18:20 S.B. | Bljesak.info

HŠK Posušje nakon 20. kola Prve lige Federacije BiH ima čak šest bodova viška u odnosu na konkurenciju. Posušje je na svom stadionu s 3:1 svladalo Čapljinu, a u kombinaciji s porazom TOŠK-a u Bihaću (0:1) njihova prednost je uvećana.

Posušje je u vodstvo došlo preko Jure Glavine, a izjednačio je Marsel Mace. Ipak, golovima Josipa Barišića iz jedanaesterca i Filipa Nenadića Posušje je u drugom poluvremenu došlo do pobjede.

Jedini pogodak u Bihaću postignut je u 27. minuti kada je nakon prekida Nermin Hadžić matirao golmana gostiju. Domaći su u drugom dijelu igrali s igračem manje, ali ekipa iz Tešnja to nije iskoristila.

GOŠK je ostvario treći neriješeni rezultat u nizu, odigravši 1:1 s Bratstvom. Gosti iz Gračanice vodili su golom Kemala Hasikića od 27. minute, a izjednačio je Dženan Haračić u 57.

Obje ekipe završile su sa po 10 igrača, jer su isključeni Ivan Peko u 71. te Anis Devedžić u 79. minuti.