3:0

Portugal nakon puno muke pobijedio Mađarsku na prepunoj Puškaš Areni

Utakmica je odigrana na Puškaš areni u Budimpešti pred 60.000 gledatelja.
Sport / Nogomet | 15. 06. 2021. u 20:15 Bljesak.info

Branitelj naslova kontinentalnog prvaka, reprezentacija Portugala otvorila je EURO 2020 pobjedom nad Mađarskom 3:0.

Utakmica je odigrana na Puškaš areni u Budimpešti pred 60.000 gledatelja. Za razliku od ostalih gradova domaćina EURA, koji su ograničili broj gledatelja na 50 posto kapaciteta stadiona i manje, mađarske vlasti dopustili su 90-postotnu popunjenost s tim da su svi gledatelji morali imati potvrdu da su cijepljeni.

Nošeni podrškom navijača fanatični Mađari uspješno su se branili sve do 84. minute kada se šut Raphaela Guerreira odbio od noge mađarskog braniča i završio u mreži.

Samo dvije minute kasnije Willi Orban u svom kaznenom prostoru srušio je Rafu Silvu, a kazneni udarac u gol je pretvorio Cristiano Ronaldo.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Ronaldo je ponovno zabio za konačnih 3:0.

Bio je to 22. Ronaldova utakmica na europskim prvenstvima i njegov deseti i jedanaesti gol. Portugalski napadač rekorder je u obje te kategorije.

Drugi susret tzv. "grupe smrti" od 21 sat igraju Francuska i Njemačka.