Rutinska pobjeda

Pomlađena BiH nemoćna kod jake Danske

Danska je u posljednjoj provjeri pred Euro svladala Bosnu i Hercegovinu s 2:0 na stadionu Brondbyja u Kopenhagenu.
Sport / Nogomet | 06. 06. 2021. u 19:31 S.B. | Bljesak.info

U prijateljskoj utakmici na stadionu Brondbyja u Kopenhagenu Danska je očekivano svladala Bosnu i Hercegovinu s 2:0.

Danci su nastupili u najjačem sastavu, budući da im je to bila zadnja provjera pred Euro, dok je BiH došla s puno novih igrača i najmlađom ekipom u povijesti bh. reprezentacije.

Pred oko 10.000 gledatelja, među kojima je bilo i 1000 navijača gostujuće reprezentacije, Danska je zabila dva gola u oba poluvremena, oba nakon kornera. U 18. minuti pogodio je Barcelonin Martin Braithwaite, a u 73. minuti na 2:0 povisio je Andreas Cornelius.

Tako izbornik Ivajlo Petev i dalje čeka na prvu pobjedu na klupi reprezentacije BiH, a bila je ovo čak 13. utakmica zaredom u kojoj BiH nije ostvarila pobjedu.