UEFA Liga prvaka

Počela nova sezona elitnog natjecanja: Juventus i Club Brugge uspješni

U skupini G raspored je odveo Juventus na gostovanje u Ukrajinu u prvom kolu. Bez Cristiana Ronalda koji je zaražen koronavirusom, Stara dama je pokazala autoritet, odigrala dominantnu utakmicu i zasluženo slavila.
Sport / Nogomet | 20. 10. 2020. u 22:09 Bljesak.info

U prvim dvama utakmicama nove sezone Lige prvaka pobjede su ostvarili gosti. Juventus je s 2:0 svladao Dinamo Kijev dok je Club Brugge s 2:1 slavio kod Zenita u Sankt Peterburgu.

Strijelac obaju pogodaka bio je Alvaro Morata. Prvog je postigao tek što se krenulo s centra u drugom poluvremenu, u 46. minuti, da bi u 84. potvrdio pobjedu talijanskog prvaka.

U skupini F je Club Brugge odnio sva tri boda iz Sankt Peterburga zahvaljujući pogotku kojeg je u trećoj minuti sudačke nadoknade postigao Charles de Lekelaere.

Prethodno je belgijski prvak je poveo u 63. minuti golom Emmanuela Dennisa. Charles de Ketelaere je dva puta pucao iz blizine, no oba puta je loptu blokirao Jaroslav Rakitski. Ipak, treći pokušaj Emmanuela Dennis je završio u ruskom golu.

Domaćin je imao velikih prigovora traživši prekršaj Dennisa u začetku akcije, no francuski sudac Benoit Bastien je pokazao na centar.

Zenit je izjednačio u 74. minuti, a najzaslužniji za pogodak bio je Dejan Lovren. Hrvatski reprezentativac je fantastično opalio sa više od 25 metara, lopta je pogodila u vratnicu te se od leđa gostujućeg vratara Ethana Horvatha odbila u gol.

Kada se već činilo kako će utakmica završiti bez pobjednika, De Ketelaere je šokirao domaće navijače. Bila je to sjajna akcija u četiri poteza, koju je pogotkom zaključio belgijski veznjak.