Europska liga

Pobjedom nad Bayerom milanski Inter postao prvi polufinalist Europske lige

Talijanski velikan ušao je među četiri najbolje momčadi Europske lige za ovu sezonu. Tijesna, iako više nego zaslužena, pobjeda na Bayerom Leverkusen (2:1) vodi dalje Conteovu momčad.
Sport / Nogomet | 10. 08. 2020. u 23:02 Bljesak.info

Nogometaši Intera plasirali su se u polufinale Europske lige pobjedom od 2:1 protiv Bayer Leverkusena.

U dvoboju koji se igrao u Kölnu sva tri pogotka postignuta su u prvih pola sata utakmice.

Inter je poveo u 15. minuti nakon što je Nicolo Barella lijepim udarcem s ruba šesnaesterca matirao Bayerova vratara.

Šest minuta kasnije Romelu Lukaku je poentirao za povećanje prednosti Nerazzurra.

Bayer je preko svog najboljeg strijelca Kaija Havertza u 24. uspio smanjiti zaostatak, ali na tome su i ostali.

Zanimljivo, španjolski sudac Carlos del Cerro Grande dva puta je nakon intervencije VAR-a anulirao vlastitu odluku o dosuđenom jedanaestercu u korist Intera.

U drugoj utakmici večeri Manchester United i Kopenhagen su nakon 90 minuta odigrali 0:0 te su nastavili igrati produžetke.