Nogomet

Pobjede Željezničara i Slobode u 13. kolu Premijer lige BiH

Željezničar je šesti na tabeli s 18 bodova, koliko imaju Sarajevo i Borac ali uz utakmicu manje, dok je Tuzla City druga sa 26 bodova.
Sport / Nogomet | 16. 10. 2021. u 19:17 Fena

Nogometaši Željezničara i Slobode ostvarili su pobjede u 13. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Željezničar je u derbiju na Grbavici pobijedio ekipu Tuzla City sa 2:1. Strijelci za Željezničar bili su Vrhovac u 5. i Zdunić u 42. minuti, dok je jedini pogodak za Tuzla City postigao Džafić u 67. minuti.

Sloboda je na Tušnju pobijedila Radnik iz Bijeljine s 3:0 i probila se na treće mjesto na tabeli.

Strijelci su bili Ćivić u 61., Maksimović u 65. i Beganović u 89. minuti.

Prvi današnji meč između Leotara i Borca završen je bez pobjednika, rezultatom 1:1, dok je u prvom meču 13. kola Zrinjski u petak u gradskom derbiju u gostima pobijedio Velež sa 1:0.

Preostala dva meča bit će odigrana u nedjelju od 17 sati, a sastaju se Sarajevo - Posušje i Široki Brijeg - Rudar.