La Liga

Pobjede Granade, Villarreala i Espanyola, remi Valencije u nastavku Primere

Valencia i Levante su u gradskom derbiju, susretu 28. kola, odigrali 1:1 (0:0), a oba pogotka postignuta su u samoj završnici. Granada je preokretom stigla do 2:1 (0:1) domaće pobjede protiv Getafea.
Sport / Nogomet | 13. 06. 2020. u 22:20 Bljesak.info

Utakmicama Granade i Getafea, odnosno Valencije i Levantea nastavljeno je u petak 28. kolo španjolskog prvenstva.

Valencia i Levante su u gradskom derbiju, susretu 28. kola, odigrali 1:1 (0:0), a oba pogotka postignuta su u samoj završnici.

Valencia je povela golom Rodriga u 89. minuti, a bod Levanteu osigurao je Melero u osmoj minuti sudačke nadoknade udarcem s bijele točke.

Granada je preokretom stigla do 2:1 (0:1) domaće pobjede protiv Getafea.

Goste je u vodstvo doveo Timor (20), a u nastavku su domaći preko Dekonama (70-ag) i Carlosa Fernandeza (79) stigli do važnih bodova.

Espanyol je u subotu kod kuće sa 2-0 pobijedio Alaves.

Espanyolu je pomoglo i to što je Alaves ostao bez prvog vratara Pachecoa koji je isključen u 14. minuti nakon prekršaja.

Prvi pogodak za domaću momčad postigao je u sudačkoj nadoknadi Bernardo Espinosa, a drugi odmah na početku drugog poluvremenu u 47. minuti Wu Lei.

Gostujuće bodove u subotu je uknjižio Real Valladolid, pobjedom od 2:1 kod Leganés.

Strijelci za Valladolid bili su Enes Unal (2.) i Ruben Alcaraz (54.), dok je za domaćin pogodio Oscar Rodriguez (84.) iz jedanaesterca.

Tri boda na strani uzeo je i Vllareal, pobjedom 1:0 kod Celte Vigo.

Vrijedan gol za Žutu podmornicu postigao je Manu Trigueros u sudačkoj nadoknadi (90+1).

Hrvatski veznjak Filip Bradarić za Celtu je odigrao cijeli susret.