Gostujuće pobjede

Pobjede Chelsea i Arsenala

Na ljestvici vodi Chelsea sa 20 bodova ispred Mancheszer Cityja (19), Liverpoola (19) i Arsenala (18).
Sport / Nogomet | 07. 10. 2018. u 17:25 Bljesak.info

Nogometaši Arsenala i Chelsea ostvarili su uvjerljive gostujuće pobjede u susretima osmog kola engleskog prvenstva.

Arsenal je pobijedio gradskog suparnika Fulham sa 5-1, dok je Chelsea porazio Southampton sa 3-0.

"Topnici" su se mučili u prvom poluvremenu koje je završilo 1-1, no u nastavku su ubacili u brzinu više postigavši četiri gola. Posebno impresivan bio je pogodaka Aarona Ramseya u 67. minuti za vodstvo 3-1. Velšanin je zabio petom na asistenciju Aubameyanga koji je ubacio loptu s lijeve strane.

Po dva gola zabili su Alexandre Lacazette (29, 49) i Pierre-Emerick Aubameyang (79, 90), dok je strijelac za domaćine bio Andre Schurrle (44).

U drugom susretu Chelsea je pobijedio Southampton sa 3-0, a strijelci su bili Eden Hazard (30), Ross Barkley (57) i Alvaro Morata (90+2).

U nedjelju je još na rasporedu derbi između Liverpoola i Manchester Cityja.