La Liga

Pobjeda Reala nad Valencijom; Budimir spašava Osasunu

U akciji za drugi Realov pogodak sudjelovao je i Luka Modrić. Kapetan hrvatske reprezentacije sjajno je uposlio Lucasa Vazqueza, a ovaj produžio do Kroosa koji je zabio s ruba kaznenog prostora.
Sport / Nogomet | 14. 02. 2021. u 23:12 Bljesak.info/H

U derbiju 23. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je pobijedio Valenciju s 2:0 vrativši se na drugo mjesto Primere.

Bila je to treća uzastopna pobjeda "Kraljevskog kluba", a golove su zabili Karim Benzema (12) i Toni Kroos (42).

Real je u 61. minuti zabio i treći gol, no pogodak Ferlanda Mendyja je nakon pregleda video snimke poništen zbog zaleđa. Mendy je bio blizu gola i u 78. minuti, no golman Jaume Domenech je sjajno reagirao i obranio njegov udarac.

Modrić je na terenu proveo 79. minuta, a umjesto njega u igru je ušao Isco.

Real je ovom pobjedom preskočio Barcelonu i sada na drugom mjestu ima 49 bodova, tri više od katalonskog velikana.

Na vrhu je Atletico Madrid sa 54 boda.

Osasuna je na gostovanju pobijedila Levante s 1:0, a pogodak odluke postigao je hrvatski reprezentativac Ante Budimir u 74. minuti.

Bio je to njegov šesti gol ove sezone, jedan od važnijih u borbi za prvoligaški spas momčadi iz Pamplone.

Bila je to brza kontra gostiju, Kike Barja je ubacio s desne strane, a Budimir ispratio odličan ubačaj i u padu nogom pogodio pod prečku.

Samo pet minuta kasnije domaćin je mogao izjednačiti, no Jose Morales nije realizirao jedanaesterac. Njegov udarac zaustavio je Sergio Herrera.