Premijer liga BiH

Pobjeda nogometaša Sarajeva nad Širokim Brijegom

Sarajevo je došlo do krucijalne pobjede nad izravnim konkurentom za treće mjesto.
Sport / Nogomet | 22. 04. 2018. u 19:02 Fena

Nogometaši Sarajeva pobijedili su danas na Koševu ekipu Širokog Brijega sa 2:0, u posljednjoj utakmici šestog kola Lige za prvaka BiH.

Sarajevo je došlo do krucijalne pobjede nad izravnim konkurentom za treće mjesto, zahvaljujući kojoj je ekipi s Pecare prišao na svega dva boda zaostatka i vratio se u borbu za plasman u Europa ligu.

Tim Husrefa Musemića poveo je u 58. minuti autogolom Markovića, a konačan rezultat 2:0 postavio je Sarić u 71. minuti.

Prve dvije utakmice šestog kola odigrane su u subotu. Zrinjski je u gostima pobijedio Radnika sa 2:1 i preuzeo lidersku poziciju na tabeli s tri boda prednosti nad drugoplasiranim Željezničarom koji je poražen od Krupe sa 2:0.