#SempreMilan

Pobjeda Milana, pogodak Rebića

Bila je to prva domaća pobjeda Milana od veljače.
Sport / Nogomet | 18. 04. 2021. u 15:04 Bljesak.info / H

U susretu 31. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je na San Siru pobijedio Genou sa 2-1, a prvi pogodak za "Rossonere" zabio je hrvatski reprezentativac Ante Rebić.

Zanimljivo, bila je to utakmica u kojoj su nastupila čak četiri hrvatska nogometaša Rebić i Mario Mandžukić u domaćim redovima, te Milan Badelj i Marko Pjaca za Genou.

Milan je poveo u 13. minuti lijepim Rebićevim golom. Hrvatski reprezentativac je pogodio lijevom nogom s ruba kaznenog prostora u suprotni kut vratara Genoe, a bio je to njegov sedmi gol ove sezone.

Izjednačio je Mattia Destro u 37. minuti 11. golom ove sezone. Pogodak odluke zabio je Gianluca Scamacca u 68. minuti, ali u vlastitu mrežu.

Milan je izveo korner, a Scamacca je loše reagirao postigavši autogol. Napadaču Genoe u skoku je zasmetao Mandžukić, koji ušao u igru šest minuta ranije.

Milan se nalazi na drugom mjestu ljestvice sa 66 bodova, osam manje od lidera Intera kojeg večeras očekuje derbi protiv Napolija.

Treći je Juventus sa 62 boda, dok je Atalanta četvrta sa 61 bodom, a upravo će se u 15.00 sati sastati ova dva kluba.