Balkane moj...

Pijetlove vile pronosale; Osijek preslab za Basel; Glasgow Rangers uvjerljiv

Tottenham je u Bugarskoj deset minuta prije kraja nagrađen kaznenim udarcem kojeg u pogodak pretvara Harry Kane, a pet minuta kasnije za potpuni preokret pogađa Ndombele.
Sport / Nogomet | 17. 09. 2020. u 22:53 Bljesak.info

Londonski Tottenham teškom je mukom izborio 3. pretkolo Europske lige.

Ono što je trebalo biti šetnja u parku pretvorilo se u susret iz noćne more za Josea Mourinha. U dvoboju protiv bugarskog Lokomotiva iz Plovdiva nije se očekivala nikakva neizvjesnost, ali Bugari su vodili 1:0 do 80. minute!

Doduše, pogodak su zabili su 71., ali ne treba zanemariti koliko su bili blizu senzacije.

Ipak, 10 minuta prije kraja Pijetlovi su nagrađeni kaznenim udarcem kojeg u pogodak pretvara Harry Kane, a pet minuta kasnije za potpuni preokret pogađa Ndombele.

Uz sve treba navesti kako su Bugari susret završili s dva igrača manje.

I u 3. pretkolu momčad koju predvodi Mourinho ostaje na području Balkana, a igrat će u gostima protiv Shkendije idućeg četvrtka u Sjevernoj Makedoniji.

Nogometaši Osijeka treću sezonu uzastopce završavaju svoj europski put porazom u 2. pretkolu Europske lige.

Prije dvije godine ispali su od Rangersa, lani od sofijskog CSKA, a ovoga puta od Basela koji je u Gradskom vrtu pobijedio sa 2:1.

Gosti su na poluvremenu imali 2:0, Osijek je u nastavku zaigrao daleko bolje, no uspio je tek smanjiti.

Strijelci za Basel bili su Arthur Cabral (18) i Valentin Stocker (44), dok je za Osijek zabio Ante Majstorović (84).

Ranije je splitski Hajduk uspio proći u sljedeće kolo Europske lige.

Splićani su uz puno muke uspjeli preskočiti prvu prepreku u kvalifikacijama Europa lige.

Pogotkom Mije Caktaša već u petoj minuti osigurano je slavlje u Sjevernoj Makedoniji kod momčadi Renove.

Od ostalih utakmica odigranih u ranijem terminu vrijedi izdvojiti pobjedu Galatasaraya protiv Nefčija.

Za Turke, koji idu na Hajduk u trećem pretkolu, zabili su Diagne (19', 63') i Luyindama (48').

Hrvatski reprezentativac Borna Barišić je asistencijom sudjelovao u 5:0 pobjedi Rangersa nad gibraltarskim Lincolnom.

U pobjedi Kopenhagena (2:1) nad Goeteborgom u strijelace se upisao Robert Mudražija, bivši igrač Osijeka.

Poražen moskovski Dinamo

Od ostalih utakmica, vrijedi izdvojiti ispadanje moskovskog Dinama od Lokomotiva iz Tbilisija.

Rezultat je bio 2:1 za Gruzijce, a Nikola Moro, bivši član zagrebačkog Dinama, odgledao je cijelu utakmicu s klupe poražene momčadi.

Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo odigrao je 74 mintue u pobjedi Wolfsburga nad Kukesijem 4:0, dok Ante Rebić nije bio u sastavu Milana u pobjedi nad Shamrock Roversima 2:0.

Golove za Rossonere zabili su Ibrahimović i Calhanoglu.

U ranijem terminu vrijedi izdvojiti pobjedu Galatasaraya u gostima kod Nefčija (3:1).