Brunin smisao za humor

Petković u velikom stilu zabio 500. Dinamov europski gol

U ukupno 345 dosadašnjih europskih dvoboja plavi su upisali 139 pobjeda, 76 remija i 130 poraza uz gol-razliku 501:440.
Sport / Nogomet | 01. 10. 2021. u 14:19 Bljesak.info

Pogodak Brune Petkovića za 2:0 Dinama protiv Genka iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena bio je 500. gol Dinama u povijesti europskih natjecanja.

Petković je hladnokrvno, praktički došetao do lopte i matirao protivničkog vratara koji je bio nemoćan i samo se zateturao. Nešto slično radio je svojevremeno i legendarni Prosinečki.

U nastavku utakmice Petković je zabio još jedan gol iz kaznenog udarca tako da su Modri sada na na 501 postignutom pogotku u povijesti europskih klupskih natjecanja, javlja HRT.

Dinamo je objavio da ova računica uključuje natjecanja u Kupu i Ligi prvaka, Kupu velesajamskih gradova odnosno Kupu Uefa i Europa ligi te Kupu pobjednika kupova.

Petković sve bliže Dinamovim legendama

Bruno Petković je jučer zabio svoj 13. i 14. pogodak za Dinamo. Tako se na vječnoj ljestvici najboljih Dinamovih europskih strijelaca prestigao Sammira i Hillala Soudanija i stigao na gol od legendarnih Slavena Zambate i Igora Cvitanovića te se približio vodećem Mislavu Oršiću (19) na pet golova zaostatka.