2:1

Povijesni uspjeh: Hrvatska u finalu SP-a

Mandžukić je postigao gol u 109. minuti za vodstvo Hrvatske.
Sport / Nogomet | 11. 07. 2018. u 22:38 Bljesak.info

Nogometna reprezentacija Hrvatske je prošla u finale Svjetskog prvenstva u Rusiji u kojem će igrati protiv Francuske, javlja agencija Anadolija.

Hrvatska i Engleska su u regularnom tijeku polufinalnog meča, koji se igrao u Moskvi, igrali neriješeno 1:1. Engleska je povela golom Trippiera već u 5. minuti, ali je Hrvatska ipak uspjela izjednačiti u 68. pogotkom Perišića.

Reprezentacija Hrvatske je golom Mandžukića, na asistenciju Perišića, u 109. minuti povela s 2:1.

Nogometaši Hrvatske su do kraja drugog produžetka uspjeli sačuvati prednost i tako se plasirati u finale SP u Rusiji.

Hrvatska će u finalu igrati protiv Francuske, dok će se za treće mjesto boriti Belgija i Engleska.

Finalni meč Svjetskog prvenstva u Rusiji igra se u nedjelju od 17 sati, a meč za 3. mjesto u subotu, 14. srpnja.