Kvalifikacije

Paragvaj upisao povijesnu pobjedu protiv Argentine

Sport / Nogomet | 12. 10. 2016. u 10:24 S.K.

Nogometna reprezentacija Argentine nalazi se u velikim problemima nakon sinoćnjeg poraza na domaćam terenu od Paragvaja (0:1) u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji.

Brazil je upisao novu pobjedu, ovoga puta protiv Venezuele s 2:0 te zauzeo prvo mjesto na tabeli južnoameričkih kvalifikacija. To je bila četvrta pobjeda petostrukog prvaka svijeta pod vodstvom novog izbornika Titea.

Argentina očigledno ne može upisati pobjedu bez prve zvijezde Lionela Messija, bez kojeg su u Cordobi izgubili od Paragvaja. Jedini gol na susretu postigao je Derlis Gonzalez u 17. minutu. To je bila i povijesna prva pobjeda Paragvaja protiv Argentine u kvalifikacijama.

“Nema izgovora, igrali smo slabo”, rekao je igrač Manchester Cityja Sergio Agüero koji je u 46. minutu promašio penal.

Na SP će se direktno plasirati najbolje četiri reprezentacije, a petoplasirana će igrati baraž s prvakom Oceanije.