Liga prvaka

Očekivano: Bayern izbacio Chelsea, Barcelona slomila Napoli

Barcelona je s 3:1 pobijedila Napoli i tako s ukupnih 4:1 prošla u četvrtfinale Lige prvaka. Još uvjerljiviji bio je FC Bayern, koji je protiv londonskog Chelseaja slavio s 4:1, ukupno 7:1.
Sport / Nogomet | 08. 08. 2020. u 23:01 Bljesak.info

Barcelona je s 3:1 pobijedila Napoli i tako s ukupnih 4:1 prošla u četvrtfinale Lige prvaka.

Strijelci za Barcelonu u pobjedi nad Napolijem bili su Clement Lenglet (10), Leo Messi (23) i Luis Suarez (45+1) iz jedanaesterca, dok je za Napoli jedini pogodak iz kaznenog udarca postigao Lorenzo Insigne (45+5).

Ivan Rakitić je asistirao za prvi gol Barcelone. Kasnije je skrivio je penal kojim se Napoli vratio u igru.

Barcelona je s ukupnih 4:2 izborila plasman u četvrtfinale Lige prvaka po 13. put zaredom.

Još uvjerljiviji bio je FC Bayern, koji je protiv londonskog Chelseaja slavio s 4:1, ukupno 7:1.

Ponovno je briljirao kapetan Bayerna Robert Lewandowski koji je sudjelovao u sva četiri pogotka svoje momčadi, dva je puta bio strijelac, a dva puta asistent.

Lewandowski je prvo u 8. minuti iznudio kazneni udarac nakon što ga je Caballero oborio, da bi on sam realizirao kazneni udarac za 1:0 u 10. minuti.

Nakon što je asistirao Perišiću za 2:0, Lewandowski je bio asistent i za pogodak Tolissoa koji je u 76. minuti povisio na 3:1, da bi u 84. minuti glavom još jednom zatresao mrežu gostiju za konačnih 4:1.

Jedini gol za Chelsea postigao je Abraham u 44. minuti.

Barcelona i Bayern će se 14. kolovoza boriti za plasman u polufinale.

Preostale četvrtfinalne parove čine Atalanta - PSG (12. kolovoza), RB Leipzig - Atletico Madrid (13. kolovoza) i Lyon - Manchester City (15. kolovoza).