Ligue 1

Novi težak poraz Monaca; PSG se mučio s Lorientom

Monaco je izgubio kod kuće 0:3 od Lensa. PSG je do pobjede stigao u drugom dijelu i to kada su gosti postali s igračem manje – u 51. minuti Mbappe je zabio iz penala, a 12 minuta kasnije Kean je postavio konačnih 2:0.
Sport / Nogomet | 17. 12. 2020. u 00:33 Bljesak.info

Nogometaši Lillea i PSG-a zabilježili su pobjede u 15. kolu Francuske lige, dok su poraženi Marseille i Monaco.

Lille je zadržao vodstvo na ljestvici s pobjedom 2:0 kod Dijona. Lille vodi s 32 boda ispred PSG-a s 30 i Lyona s 29 bodova.

PSG je teškom mukom u Parizu pobijedio Lorient s 2:0 i ostao drugi s bodom manje od Lillea.

Parižani su do pobjede stigli tek u drugom dijelu i to kada su gosti postali s igračem manje –  u 51. minuti Mbappe je zabio iz penala, a 12 minuta kasnije Kean je postavio konačnih 2:0.

Marseille je izgubio kod Rennesa s 2:1, iako su poveli preko Gueyea (24′), da bi isti igrač deset minuta kasnije zaradio crveni karton i odredio ishod utakmice.

Domaći su napravili preokret preko Traorea i Honoua, te došli do pobjede, koja ih je odvela na šesto mjesto.

Monaco bivšega hrvatskoga izbornika Nike Kovača izgubio je 0:3 kod kuće protiv Lensa, dok je Lyon odigrao samo 2:2 doma protiv Bresta, ali se ipak probio na treće mjesto.

Momčad Bordeauxa poražena je od St Etiennea (1:2).