Stara dama se blamira

Novi poraz Juventusa; Edin Džeko ispisao povijest u Romi

Kapetan reprezentacije Bosne i Hercegovine nastavlja pogađati u dresu Rome, a u srijedu je protiv Torina stigao i do 106. gola čime je postao četvrti na listi strijelaca Vučice.
Sport / Nogomet | 30. 07. 2020. u 00:10 Bljesak.info

Ne baš uvjerljivi Juventus večeras je poražen na Sardegna Areni rezultatom 2:0.

Oba pogotka pala su u prvom poluvremenu, a strijelci za domaći Cagliari bili su Gagliano i Simeone.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić igrao je prvih 60. minuta za Staru damu i zaradio žuti karton.

Marko Rog je za Cagliari igrao do 47. minute kada ga je zamijenio napadač Alberto Paloschi.

Juventus je u prošlom kolu osigurao devetu uzastopnu titulu prvaka, dok je Cagliari prestigao Udinese i sada se nalazi na 13. poziciji Serije A.

Nogometaši Rome na Olimpicu su u okviru 37. kola Serije A pobijedili ekipu Torina rezultatom 3:2, a ključnu ulogu u ovom trijumfu imao je kapetan Vučice i reprezentacije Bosne i Hercegovine, Edin Džeko.

Torino je prvi došao u vodstvo, u 14. minuti, kada se Berenguer sjajno snašao nakon odličnog proigravanja Zaze.

Samo dvije minute kasnije Roma dolazi do izjednačenja. Mkhitaryan je uputio loptu u šesnaesterac, a tamo se na pravom mjestu našao Džeko koji postiže svoj 106. gol za Romu.

Ovim se pogotkom Džeko probio na četvrto mjesto najboljih strijelaca Rome svih vremena.

Ukoliko Džeko ostane u Romi, mogao bi iduće sezone postati čak i treći strijelac s obzirom da mu Amedeo Amedei bježi samo pet pogodaka.

Nije daleko ni drugoplasirani Roberto Pruzzo (139), dok je nedodirljiv vodeći Francesco Totti (307).

Sedam minuta nakon što je Džeko poravnao na 1:1, Smalling je preokrenuo rezultat i s ukupnih 1:2 se otišlo na odmor.

Pola sata prije kraja meča bilo je 1:3, a ponovno je u glavnoj ulozi bio Džeko koji je majstorski probio u šesnaesterac i natjerao braniča domaćih da nad njim napravi prekršaj. Siguran s bijele točke bio je Diawara.

Pet minuta kasnije Singo je ponovo vratio Torino u igru, ali do neriješenog rezultata i barem jednog boda do kraja meča nisu stigli.

Roma je kolo prije kraj prvenstva na petom mjestu Serije A, na poziciji koja izravno vodi u Euopsku ligu. Vučicu više ne može dostići Milan, koji će Europsku ligu probati dostići kroz kvalifikacije.

Torino već ranije osigurao opstanak i nalazi se na 16. poziciji.

Uspješna je u srijedu bila i Fiorentina koja je s 4:0 svladala Bolognu.

Chiesa (48., 54., 89.) i Milenković (74.) bili su strijelci za Violu.