Pregazili najvećeg rivala

Nogometaši PSG-a pobijedili Monaco 7:1 i osigurali naslov prvaka

Sport / Nogomet | 16. 04. 2018. u 00:00 Bljesak.info

Nogometaši Paris SG-a osigurali su naslov francuskog prvaka pet kola prije kraja prvenstva, svladavši u velikom derbiju 33. kola na svom Parku prinčeva branitelja naslova Monaco s čak 7-1 (4-1).

U Parizu su novi prvaci Francuske naprosto ponizili Monaco te su prva momčad u ligama petice koja je došla do brojke od 100 postignutih golova.

Parižani su “razbili” Monaco u prvih pola sata igre kada su u razdoblju od 14. do 27. minute postigli četiri pogotka. Dvostruki strijelac bio je Lo Celso (14, 27), a po jedan gol su dodali Cavani (17) i Di Maria (20).

Hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić, koji je branio čitavu utakmicu za Monaco, bio je uglavnom nemoćan kod primljenih golova, a pravo je čudo da još poneka lopta nije završila u njegovoj mreži.

Do kraja prvog dijela Rony Lopes (38) je smanjio na 4-1, da bi nastavku Di Maria (58) svojim drugim pogotkom i Falcao (76-ag) autogolom i Draxler (86) postavili konačnih 7-1.

Pet kola prije kraja PSG ima 87 bodova, nedostižnih 17 više od drugog Monaca.

Za Paris SG ovo je sedmi naslov francuskog prvaka, a peti u posljednjih šest sezona. Nakon naslova iz 1986. i 1994., sastav iz glavnog francuskog grada zagospodario je prvenstvom od sezone 2012/13. Jedino je prošle sezone Monaco uspio prekinuti njegov niz.

U preostala dva nedjeljna susreta Bordeaux i Marseille su stigli do gostujućih pobjeda, Bordeaux je sa 3-1 (1-0) nadigrao Montpellier, dok je Marseille sa 3-2 (1-1) bio bolji od Troyesa.

Četvrti Marseille se ovom pbojedom bodovno izjednačio s trećim Lyonom na 66 bodova, Bordeaux je stigao na 10. mjesto sa 43 boda. Montpellier je sedmi sa 46 bodova, dok je Troyes ostao u zoni ispadanja, 19. sa 29 bodova, koliko ima i 18. Lille.