Pobjeda Olimpica u gostima

Nogometaši Čapljine ''prosuli'' bodove na domaćem terenu

Težak poraz Čapljini je nanio Olimpic, koji je mrežu domaće ekipe tresao čak tri puta.
Sport / Nogomet | 18. 03. 2018. u 15:17 Bljesak.info

Nogometaši Čapljine doživjeli su težak poraz na samom startu proljetnog dijela sezone u Prvoj nogometnoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine.

Prvi gol pao je u 17. minuti, kada je domaćeg vratara matirao Jusić, a 22. minute kasnije Tatar povisuje na 2:0, što je i bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu za konačnih 3:0 zabija Bibić, što je bio i konačan rezultat utakmice.

U ostalim susretima odigranim ovoga vikenda Igman je slavio nad Jedinstvom sa 2:1, Iskra je poražena od Orašja sa 3:2 na domaćem terenu, Bosna Visoko slavila je nad Travnikom sa 2:1, Metaleghe je sa 4:0 nadigrao Slavena, Rudar je sa 2:1 pobijedio ekipu TOŠK-a, dok je mostarski Velež poražen od Bratstva.

Jedini preostali susred koji se igra u nedjelju je između Sloge iz Siminog Hana i Zvijezde iz Gradačca.

Sarajevski Olimpic je prvi sa 38 bodova, slijedi Zvijezda Gradačac sa 37, Sloga Simin Han sa 34, dok su na začelju ljestvice Jedinstvo i Travnik sa po 7 bodova i Iskra iz Bugojna sa 15 bodova.