Bundesliga

Ništa im nije nemoguće: Bayern od 0:2 do uvjerljivih 5:2!

Nogometaši europskog i njemačkog prvaka Bayerna svladali su na Allianz Areni u 14. kolu Bundeslige Mainz s 5:2, iako su do 50. minute gubili s 0:2.
Sport / Nogomet | 03. 01. 2021. u 21:31 Bljesak.info

Kad Bayern igra na Allianz Areni i to još protiv Mainza, koji se bori za ostanak, za očekivati je rutinsku igru i pobjedu prvaka Njemačke i Europe.

Međutim, Burkardt (32) i Hack (44) šokirali su Bavarce i donijeli vodstvo Mainzu od 2:0 na poluvremenu.

Bayern nije izgledao dobro u prvih 45 minuta, što upućuje na mogućnost da su ovaj dvoboj shvatili olako.

Međutim, na poluvremenu je vjerojatno Hansi Flick očitao bukvicu svojim igračima koji su u nastavku izgledali fenomenalno.

Preko Kimmicha (50) i Sanéa (55) dolaze do brzog poravnanja. Tada se Mainz malo stabilizirao, ali vrlo bitan pogodak zabio je u pravom trenutku stoper Süle (70) za preokret.

Zatim je najbolji igrač svijeta prošle godine Lewandowski (76, pen, 83) s dva pogotka osigurao Bayernu uvjerljivu pobjedu.

U drugoj nedjeljnoj utakmici Borussia Dortmund svladala je Wolfsburg 2:0.

Za Milijunaše su pogađali Švicarac Manuel Akanji u 66. minuti i Jadon Sancho na početku sudačke nadoknade drugog poluvremena.

Hrvatski reprezentativci Marin Pongračić i Josip Brekalo bili su u početnoj postavi Vukova, ali su obojica zamijenjeni.