Kvalifikacije za SP

Nijemci prvi iz Europe izborili plasman na Svjetsko prvenstvo 2022

Njemačka je s 4:0 slavila kod Sjeverne Makedonije. Elf je tako postao prva europska reprezentacija koja je izborila SP 2022. u Kataru.
Sport / Nogomet | 11. 10. 2021. u 23:38 Bljesak.info

Favoriti su ostvarili uvjerljive pobjede u preostalim utakmicama kvalifikacija za SP 2022. igranim u ponedjeljak.

Najuvjerljivi su bili Nizozemci koji su u grupi G sa 6:0 pobijedili Gibraltar.

Norveška i Crna Gora u zadnjem su se dvoboju grupe susreli u Oslu, a na veselje domaćih navijača, njihova je momčad protivnike svladala s 2:0, dvostruki strijelac bio je Mohamed Elyonoussi u 27. i sudačkoj nadoknadi na kraju utakmice.

Turska je igrala u gostima kod Litve, gdje su u sudačkoj nadoknadi zabili svoj drugi gol i slavili s 2:1. Demiral je zabio autogol u 70., šest minuta kasnije precizan je Dursun, da bi u devetoj minuti nadoknade gostujuće navijače golom s bijele točke razveselio Burak Yilmaz.

Armenija je dočekala Rumunje, koji su na krilima Alexandrua Mitrite utakmicu okončali s 1:0 u svoju korist.

Njemačka je s 4:0 slavila kod Sjeverne Makedonije, a sve golove zabili su u drugom poluvremenu. Elf je tako postao prva europska reprezentacija koja je izborila SP 2022. u Kataru.

Kai Havertz, dva puta Werner i Musiala pogađali su za momčad izbornika Flicka.

Jednako uvjerljiv (4:0) bio je i Island protiv Lihtenštajna.