Ligue 1

Nezaustavljivi Monaco svladao PSG na Parku prinčeva

Francuski prvak PSG je nakon impresivnog nastupa u Ligi prvaka protiv Barcelone upisao šesti domaći poraz, ovaj put od Kovačeva Monaca koji na taj način nastavlja utrku za naslov.
Sport / Nogomet | 21. 02. 2021. u 23:14 Bljesak.info

Kovačev Monaco je nastavio sa sjajnim partijama i derbiju 26. kola Ligue 1 svladao PSG s 2:0 u gostima.

Bila je to savršena predstava momčadi iz Kneževine. Kovač je u potpunosti nadigrao i zaustavio pariške zvijezde koje prvi put u posljednjih 13 susreta nisu postigle niti jedan pogodak na utakmici.

Poveli su gosti sa 0:1 u šestoj minuti. Strijelac je bio Diop na asistenciju Aguilara.

U nastavku Monaco stiže do drugog gola preko Maripana u 51. minuti, nakon što domaći igrači nisu dobro očistili jednu loptu nakon prekida, a 0:2 će se ispostaviti kao konačni rezultat  ove zanimljive utakmice.

Ovim trijumfom Monaco se uključio u borbu za titulu, dok je za PSG ovo bio šesti prvenstveni poraz ove sezone.

Od ostalih rezultata treba istaknuti da je Lille na gostovanju pobijedio Lorient sa 4:1 vrativši se na vrh Le Championnata, a posljednji pogodak za goste zabio je hrvatski reprezentativac Domagoj Bradarić.

Nimes je dohvatio važne bodove u borbi za prvoligaškli spas pobijedivši Bordeaux sa 2:0 produbivši tako krizu Žirondinaca.

Golove za domaćine zabili su Meling (14) i Ripart (71). Bordeaux je u zadnjih pet kola osvojio samo jedan bod.

Lille je lider sa 58 bodova, Lyon ima 55, PSG 54, a Monaco 52 osvojena boda.