Kvalifikacije za EURO 2020.

Nevjerojatni preokreti u Oslu i Baselu

U derbiju skupine D Švicarska je u Baselu protiv Danske vodila sa 3-0 do 84. minute.
Sport / Nogomet | 27. 03. 2019. u 08:50 Bljesak.info

U skupini J kvalifikacija za EURO 2020. Italija je dobila Lihtenštajn sa 6-0. Dva pogotka zabio je 36-godišnji Fabio Quagliarella, oba iz penala, a u strijelce se opet upisao i 19-godišnji napadač Juventusa Moise Kean.

Nogometaši Armenije doživjeli su i drugi poraz, na domaćem terenu su izgubili od Finske sa 0-2, a strijelci su bili Fredrik Jensen (14) i Pyry Soiri (78).

BiH je, kako smo već izvjestili, odigrala 2:2 protiv Grčke u Zenici prosuvši prednost od 2:0 iz prvog dijela susreta.

U derbiju skupine D Švicarska je u Baselu protiv Danske vodila sa 3-0 do 84. minute. Pogotke su zabijali Freuler (19), Granit Xhaka (66), koji je zatresao mrežu prekrasnim udarcem sa 18 metara, te Breel Embolo (76), a onda je uslijedio nevjerojatan preokret. Jorgensen (84), Gytkjaer (88) i Dalsgaard (90+3) donose remi Danskoj, javlja Hina.

U drugom susretu ove skupine Irska je dobila Gruziju sa 1-0, a strijelac je bio Conor Hourihane (36).

U skupini F derbi je odigran na Ullevaal stadionu u Oslu, Norveška i Švedska su remizirali 3-3. Norveška je vodila 2-0 golovima Bjorna Johnsena (41) i Joshue Kinga (59), a onda su Šveđani napravili veliki preokret i poveli 3-2 pogocima Claessona (70) i Quaisona (87, 90+1). Ipak, duboko u sudačkoj nadoknadi Norvežani uspijevaju izjednačiti, a strijelac je bio Ola Kamara (90+7).

U istoj skupini Španjolska je i bez izbornika Luisa Enriquea, koji je utakmicu propustio zbog osobnih razloga, u gostima kod Malte slavila 2-0 pogotcima Alvara Morate, dok je Rumunjska u Cluju pobijedila slabašne Farske otoke sa 4-1, javila je Hina.