Serie A

Neugodan domaći poraz Milana od Sassuola

Nogometaši Milana doživjeli su neugodan domaći poraz od Sassuola (1-3) u 14. kolu talijanske lige. AC Milanu je to drugi uzastopni poraz Serie A.
Sport / Nogomet | 28. 11. 2021. u 20:39 Bljesak.info/Hina

AC Milan je doživio drugi uzastopni poraz Serie A, iako na početku utakmice protiv Sassuola ništa nije nagoviještavalo takav ishod.

Gosti su slavili s 3:1, preokretom uz puno srčanosti i preuzimanja rizika u igri.

U 21. minuti Milanov kapetan Alessio Romagnoli je zabio glavom nakon kornera, no žilavi Sassuolo, koji je prošlog mjeseca pobijedio Juventus na gostovanju, preokrenuo je do poluvremena golom Gianluce Scamacce i nesretnim autogolom Simona Kjaera.

Čak i sa Zlatanom Ibrahimovićem u napadu, Milan se mučio s odgovorom, da bi Domenico Berardi sjajnim solo-prodorom u 66. minuti zapečatio potpuno zasluženu pobjedu Sassuola.

Crveni karton Romagnolija u 77. minuti prekinuo je sva nadanja Milana, koji je ostao drugi na ljestvici, s 32 boda koliko ima i vodeći Napoli.

Bologna je također u nedjelju kao gost svladala Speziju 1:0, pogotkom Arnautovića u 83. minuti iz penala.

Istim je rezultatom Roma na svom stadionu pobijedila Torino, a strijelac jedinog pogotka bio je Tammy Abraham u 32. minuti.