Španjolska liga

Neočekivani poraz Barcelone; Atletico sve više odmiče

Cadiz nije prestao vjerovati da danas mogu napraviti čudo. Svega šest minuta kasnije, domaćin je ponovno poveo. Gol Negreda za 2:1 bio je i konačni rezultat utakmice.
Sport / Nogomet | 05. 12. 2020. u 23:03 Bljesak.info

Cadiz se pobrinuo za senzaciju tjedna te su oni na svojem terenu svladali moćnu Barcelonu rezultatom 2:1.

Domaćin je poveo već u ranoj fazi utakmice. Igrala se osma minuta, bivši igrač Rijeke Alex Fernandez izveo je korner, lopta je prenesena na drugu vratnicu gdje ju iz blizine u mrežu šalje Gimenez - 1:0

Gosti iz Katalonije su se vratili u 57. minuti.

Alba je uputio jedan ubačaj s lijeve strane, a u želji da otkloni opasnost, loptu u svoju mrežu šalje Alcala - 1:1

No, Cadiz nije prestao vjerovati da danas mogu napraviti čudo.

Svega šest minuta kasnije, domaćin je ponovno poveo.

Ter Stegen je loše komunicirao sa suigračima i grubo pogriješio, potom promašio lošu povratnu loptu, a takve stvari iskusni lisac Alvaro Negerdo ne prašta te uzima loptu Nijemcu i lagano zabija svoj treći pogodak ove sezone.

Do kraja utakmice Barca je bacila sve svoje karte u napad, ali Cadiz je ipak slavio.

Tako se novi prvoligaš nakon ranije pobjede nad Realom, u ovoj sezoni Primere okitio još jednim kapitalnim skalpom.

Zanimljivo, Barcelona sada zaostaje ogromnih 12 bodova za Atleticom koji je vodeća momčad prvenstva i koji je danas svladao Valladollid rezultatom 2:0.

Oba pogotka Madriđana pala su u drugom dijelu, a postigli su ih Thomas Lemar i Marcos Llorente.

Francuz je zabio u 56. minuti na asistenciju Saula Nigueza.

Llorente je pogodio u 72. minuti na asistenciju Kierana Trippiera. Akcija je krenula od vratara Jana Oblaka koji je loptu izbio na desnu stranu. Od tamo je Englez dodao za Llorentea koji sam izbija pred gostujućeg vratara i pogađa za potvrdu osme pobjede Atletica u prvenstvu.

U sljedećem kolu momčad Diega Simeonea gostuje kod Reala u gradskom derbiju u subotu.