0:0

Nastavlja se post Zrinjskog u Premijer ligi

Napadači Zrinjskog spavaju u prve četiri utakmice - bez pogodaka! Samo je Zvonić 'zabio' za 'Plemiće'
Sport / Nogomet | 18. 08. 2019. u 22:11 Bljesak.info

U susretu 5. kola Tuzla City i Zrinjski su na Tušnju odigrali bez golova.

Tuzla je ofenzivno ušla u susret, a u drugoj minuti sjajan šut Ubiparipa odlazi pored gola.

Lendrić s druge strane uzvraća, Fejzić je oprezan, da bi jako dobrih deset minuta igre zaključio pokušajem Efendić.

Zrinjski je i u 18. minuti imao dobru akciju. Ipak, Fejzić je ponovo uspješniji od napadača gostiju, da bi potom uslijedio razdoblje tvrde i vrlo dosadne utakmice.

Apsolutno ništa se nije događalo vrijedno spomena na Tušnju i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Uvodne minute nastavka pripale su Plemićima. Pokušali su preko Stojkića ugroziti Fejzića, no vratar domaćih je siguran.

Potom se igra ponovo umirila. Igralo se dosta čvrsto, čekala se greška protivnika, a u 74. minuti domaći propuštaju veliku šansu. Rezervista Crnkić fantastično pronalazi Nukića, ovaj je sam pred Brkićem, ali njegov završni udarac nije precizan i lopta pogađa vanjski dio mreže, prenosi SportSport.ba.

Domaćin je do kraja bio bolji i ofenzivniji, ali su Plemiću imali šansu za pobjedu. Mandić je u 85. minuti izašao sam pred Fejzića, ali je promašio.

Ostalo je do kraja 0:0, pa je Tuzla City propustio šansu da preuzme vrh ljestvice nakon pet kola, a tamo i dalje stanuje FK Željezničar.