Bundesliga

Nastavlja se Bundesliga: Schalke slavio kod kuće protiv Gladbacha

Počeo je i drugi dio sezone u njemačkom prvenstvu, Schalke je na svojem terenu pobijedio Borussiju Moenchengladbach. Schalke se pobjedom privremeno probio na četvrto mjesto s 33 boda.
Sport / Nogomet | 18. 01. 2020. u 10:36 Bljesak.info

Nogometaši Schalkea pobijedili su Borussiju Moenchengladbach sa 2-0 (0-0) u prvoj utakmici drugog dijela njemačkog prvenstva, odigranoj u petak na Schalke Areni u Gelsenkirchenu.

Vodeći pogodak za Schalke postigao je Suat Serdar u 48. minuti, a deset minuta poslije za 2-0 pogodio je Austrijanac Michael Gregoritsch, koji je asistirao kod prvog gola.

Gregoritsch je u zimskom prijelaznom roku stigao u Schlake na posudbu iz Augsburga. Bolji početak u novome klubu nije mogao ni zamisliti.

Schalke se pobjedom privremeno probio na četvrto mjesto s 33 boda, koliko ima i trećeplasirani Bayern uz utakmicu manje. Vodeći RB Salzburg ima 37 bodova, a Borussia Moenchengladbach je ostala na 35.

Šest od preostalih osam utakmica 18. kola na rasporedu je u subotu, još dvije u nedjelju.