Serie A

Napoli svladao Undinese, dvije asistencije Džeke u remiju s Interom

Ovom pobjedom, 'albicelesti' su se vratili na šesto mjesto ljestvice sa 56 skupljenih bodova, koliko ima i Milan, dok je Udinese na 16. mjestu sa sedam bodova viška u odnosu na Lecce koji se nalazi u zoni za ispadanje.
Sport / Nogomet | 20. 07. 2020. u 00:33 Bljesak.info

Uoči derbija između Rome i Intera, u nedjelju je odigrano pet utakmica 34. kola Serie A.

Nogometaši Napolija svladali su Udinese i to teškom mukom. Gubili su momci Gennara Gattusa nakon 22. minute i gola De Paula, ali preko Milika (31') i Politana koji zabija u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, Napolitanci dolaze do sva tri boda.

Sampdoria je u gostima svladala Parmu 3:2, a strijelci su bili Gervinho (18.) i Bartosz Bereszyński (autogol. 40.), da bi Blucerchiati u drugom poluvremenu preokrenuli golovima  Julian Chabota (47.), Fabija  Quagliarelle (69.) i Federica Bonazzolija (78.).

Roma i Inter odigrali su u Rimu 2:2, a strijelci su bili Stefan de Vrij (15.) i Romelu Lukaku (88.) za Inter, dok su za Romu pogađali Leonardo Spinazzola (46.), na asistenciju Edina Džeke, odnosno Henrikh Mkhitaryan (57.), također na dodavanje kapetana Džeke.

Vrijedi izdvojiti pobjede Fiorentine nad Torinom (2:0), Genoe nad Leecceom i Brescije nad SPAL-om koji su upisali identične pobjede kao i Napoli, rezultatom 2:1.

SPAL je ovim porazom i maetamtički ostao bez šansi da ostane u prvoligaškom društvu.

Juventus i Lazio svoju utakmicu igraju u ponedjeljak  na Allianz Stadiumu u Torinu.