Serie A

Napoli i dalje stopostotan; Roma i Verona također uspješne

Nogometaši Napolija i nakon sedmog kola Serie A imaju stopostotan učinak, a do sedme uzastopne pobjede stigli su na gostovanju u Firenci, gdje su svladali Fiorentinu s 2-1 (1-1).
Sport / Nogomet | 03. 10. 2021. u 22:31 Bljesak.info/Hina

Domaća momčad je prva stigla do prednosti, kad je na asistenciju srpskog reprezentativca Dušana Vlahovića mrežu pogodio Argentinac Lucas Martinez Quarta.

Gosti su izjednačili u 39. minuti. Iako je domaći vratar, Poljak Dragowski, obranio kazneni udarac Lorenzu Insigneu, prvi je na odbijenu loptu dotrčao Meksikanac Hirving Lozano i poslao ju u mrežu.

Pogodak za preokret i pobjedu Napolija u 50. minuti je postigao nekadašnji branič zagrebačkog Dinama Amir Rrahmani nakon ubačaja Piotra Zielinskog. Rrahmaniju je to već drugi pogodak u ovoj sezoni.

Napoli je s maksimalnim 21 bodom na vrhu ljestvice ispred branitelja naslova Intera koji ima 17 bodova. Treći je Milan sa 16 bodova i utakmicom manje, a četvrta je s 15 bodova Roma koja je na Olimpicu s 2-0 svladala Empoli.

Henrikh Mkhitaryan je bio najbolji igrač Mourinhove momčadi. U 42. minuti je armenski nogometaš asistirao Lorenzu Pellegriniju za vodeći pogodak, a u 48. minuti je i sam pogodio mrežu Empolija za konačnih 2-0.

Verona je stigla do druge ovosezonske pobjede u Serie A pod vodstvom Igora Tudora, a na svom je terenu svladala Speziju s uvjerljivih 4-0.

Sampdoria i Udinese su odigrali utakmicu sa šest pogodaka iz koje su obje momčadi izašle sa po jednim bodom.

Italija - 7. kolo:

Bologna - Lazio 3-0 (Barrow 14, Theate 17, Hickey 68)
Sampdoria - Udinese 3-3 (Stryger Larsen 24-ag, Quagliarella 47-11m, Candreva 69 / Pereyra 15, Beto 44, Forestieri 84)
Verona - Spezia 4-0 (Simeone 4, Faraoni 15, Caprari 42, Bessa 71)
Roma - Empoli 2-0 (Pellegrini 42, Mkhitaryan 48)
Fiorentina - Napoli 1-2 (Martinez 28 / Lozano 39, Rrahmani 50)