'Stiskavac' u La Ligi

Nakon poraza Atletico Madrida čak četiri kluba unutar tri boda!

Athletic Bilbao pomogao je konkurentima Atletico Madrida da mu se primaknu na ljestvici, a čini se da bi u konačnici najviše mogla profitirati Barcelona. Baski su slavili protiv Colchonerosa 2:1.
Sport / Nogomet | 26. 04. 2021. u 00:10 Bljesak.info

Do ove je utakmice najveći kandidat za ovogodišnjeg prvaka Španjolske bio madridski Atletico. Međutim, loša forma u posljednje vrijeme koštala je u nedjelju momčad Diega Simeonea možda i čitavoga truda ove sezone.

Na San Mamés u je domaći Athletic Bilbao slavljem 2:1 uvelike je ugrozio šanse gostiju da se dokopaju naslova španjolskih prvaka.

Već u 8. minuti susreta, domaćin je poveo i odveo utakmicu na jedan, za goste prilično neugodan kolosjek. Strijelac je bio Berenguer glavom nakon sjajnog prodora po desnoj strani.

Učinilo se da će Savić svojim pogotkom u 77. minuti donijeti barem bod gostima, ili nadu za sva tri.

Međutim, domaćini su bili neumoljivi. Inigo Martinez bio je strijelac za domaću momčad u 86. minuti, za konačnih 2:1, a što je veliki udarac za ambicije gostiju.

Madridski klub sada ima dva boda više od Barcelone, ali Koemanova momčad ima utakmicu manje u kojoj bi pobjedom preskočila sve ostale pretendente na naslov.

Sada su Atletico, Real, Barcelona i Sevilla na prve četiri pozicije, smješteni unutar tri boda.

Sevilla sanja o naslovu prvaka nakon što je u 33. kolu Primere s 2:1 pobijedila Granadu.

Sevilla je povela u 16. minuti kada je siguran iz penala bio Rakitiću. Hrvatskom veznjaku to je treći gol sezone, prvi u La Ligi.

Za 2:0 je zabio Ocampos u 53. minuti, da bi konačnih 2:1 golom iz penala postavio Soldado.