Sudar dviju najboljih ekipa

Mostarska Emina pobjedom nad Širokim postala jesenski prvak

Sudar Širokog Brijega i Emine bio je ujedno odlučujući susret za titulu jesenskih prvakinja
Sport / Nogomet | 04. 11. 2017. u 16:50 Bljesak.info

Nogometašice mostarske Emine 2016 slavile su protiv Širokog Brijega 1:3 u derbi susretu 7. kola Prve ženske lige Federacije BiH igranom na glavnom terenu Trening kampa ''Musa-Karačić'' na Mostarskom blatu.

Bio je ovo sudar dviju neporaženih momčadi koje su imale najbolje obrane i napade u ligi te ujedno i odlučujući susret za titulu jesenskih prvakinja, a samim time i korak bliže plasmanu u Premijer ligu BiH.

Zanimljivo, domaće nogometašice do ovog susreta su imale gol razliku +48 te nisu bile primile niti jedan pogodak, a danas su primile tri. Mostarke su imale gol razliku +45 uz jedan primljeni pogodak (46:1).

Gošće iz Mostara došle su u vodstvo u 15. minuti kada je odbijanac vratarke Petre Ćužić iskoristila Amra Isaković koja pogađa za vodstvo te se s tim rezultatom otišlo na odmor.

U nastavku susreta Širokobriježanke su izjednačile. Branka Bagarić je bila sigurna iz jedanaesterca u 49. minuti koja je prethodno bila srušena u kaznenom prostoru.

U 73. minuti Emina je povela 1:2, a autogol je postigla Bagarić.

Pobjedu Emine potvrdila je Isaković svojim drugim pogotkom u 88. minuti za konačnih 1:3.