Ligue 1

Monaco pao u 91. minuti i upisao prvi poraz u 2021.!

Prvi poraz upisao je Niko Kovač u zadnjih 13 kola. Njegov Monaco izgubio u sudačkoj nadoknadi protiv Strasbourga.
Sport / Nogomet | 04. 03. 2021. u 06:20 Bljesak.info

Vodeći trio fancuskog nogometnog prvenstva Lille, PSG i Lyon ostvarili su pobjede u susretima 28. kola Le Championnata, dok je Monaco izgubio na gostovanju kod Strasbourga upisavši prvi poraz u zadnjih 13 kola.

Lille je s dva gola Jonathana Davida u posljednjim trenucima susreta pobijedio Marseille s 2:0. Kanadski napadač je u 90. minuti zabio za 1:0, a dvije minute kasnije potvrdio slavlje vodećeg sastava francuskog prvenstva.

Duje Ćaleta-Car odigrao je cijeli susret za goste.

Prvi Lilleov pratitelj, PSG je na gostovanju pobijedio Bordeaux sa 1:0, a pogodak odluke zabio je Pablo Sarabija u 20. minuti. Bordeaux je upisao šesti poraz u zadnjih sedam kola.

Monaco hrvatskog trenera Nike Kovača je izgubio na gostovanju kod Strasbourga primivši pogodak u sudačkoj nadoknadi, a strijelac je bio Frederic Guilbert.

Bio je to prvi poraz momčadi iz Kneževine u posljednjih 13 kola.

Lyon je također rezultatom 1:0 kod kuće pobijedio Rennes, a tri boda "lavovima'' je donio Houssem Aouar u 74. minuti.

Lille vodi na ljestvici sa 62 boda, PSG ima dva boda manje, dok je Lyon treći sa 59 bodova. Monaco drži četvrtu poziciju sa 55 bodova.