Odluka pada za tjedan dana

Minimalni poraz Zrinjskog u Bugarskoj

Strijelac jedinog gola bio je Cosmin Moti u 16. minuti.
Sport / Nogomet | 09. 08. 2018. u 20:31 Bljesak.info

Nogometaši Ludogoreca u prvoj su utakmici 3. pretkola Europske lige na Ludogorets Areni svladali HŠK Zrinjski iz Mostara sa 1:0 (1:0).

Prva velika šansa bila je u 8. minuti, kada je Keseru iz dobre pozicije pucao preko gola. Opet je Keseru zaprijetio, a u 16. minuti domaćin je poveo.

Wanderson je ubacio, golman Soldo odletio u prazno, a Moti glavom pogodio za 1:0.

Zrinjski je prvi put zaprijetio u 21. minuti kada je Filipović iz slobodnog udarca pucao preko gola. Todorović je u 26. krasno opalio iz daljine, ali Renan je obranio. Kao i u idućem napadu Čirjakov pokušaj. Bile su to minute kada je Zrinjski preuzeo inicijativu.

U 39. minuti Ludogorec je mogao dobiti penal nakon duela Kadušića i Wandersona, a u 42. Soldo se iskupio za kiks kod gola obranivši zicer Keseruu u 42, prenosi Goal.com. Da bi u 44. i Marcelinho promašio veliku šansu za 2:0.

U drugom je poluvremenu tempo bio puno niži, a jedinu je bolju šansu promašio Marcelinho u 70. minuti.

U samoj završnici, minutu prije kraja, bilo je gusto pred domaćim golom, da bi u 93. Soldosjajno zaustavio udarac Keserua! Bila je to mat situacija!

Iako je poražen od Bugara Mostarci vjeruju da je to aktivan rezultat i da njihovi 'Plemići' mogu proći dalje.

Uzvratna utakmica igrat će se na stadionu Pecara u Širokom Brijegu za tjedan dana.

Pobjednik dvoboja PFC Ludogorets 1945 - HŠK Zrinjski Mostar igrat će s boljim iz susreta FC Torpedo Kutaisi (Gruzija) - FK Kukësi (Albanija) u okviru play-offa UEFA Europske lige.

U prvom susretu Gruzijci su bili bolji rezultatom 5:2.