20. kolo

Minimalna pobjeda Željezničara nad Slobodom

Jedini pogodak postigao je Daniel Graovac u 63. minuti.
Sport / Nogomet | 24. 02. 2018. u 16:37 Fena

Nogometaši Željezničara pobijedili su danas na Grbavici ekipu Slobode sa 1:0, u susretu 20. kola Premijer lige BiH.

Petnaestom pobjedom u sezoni ekipa sa Grbavice zadržala je lidersku poziciju na tabeli, ispred Zrinjskog koji je danas također upisao pobjedu u gostima u Doboj Kaknju.

Utakmica je protekla u obostrano otvorenoj igri. Nešto agilniji bili su domaći nogometaši koji su imali nekoliko dobrih prilika, ali su i Tuzlaci u nekoliko navrata opasno zaprijetili.

Jedini pogodak postigao je Graovac u 63. minuti, nakon gužve u šesnaestercu Tuzlaka.

Nakon primljenog gola Sloboda je još ofanzivnije krenula ka golu Željezničara, a najbolju priliku imala je u 83. minuti kada loptu sa gol-linije izbacuje Graovac.