Serie A

Milan prosuo dva boda protiv Cagliarija i ugrozio plasman u Ligu prvaka

Milan se s ovim remijem doveo u nezgodnu poziciju za Ligu prvaka jer u zadnjem kolu gostuju u Bergamu kod Atalante, dok Juventus koji zaostaje tek bod ima puno lakši zadatak kod Bologne.
Sport / Nogomet | 16. 05. 2021. u 23:00 Bljesak.info

U Italiji je u nedjelju odigrano pet susreta 37. kola Serie A.

I dok je Napoli svoj dio posla odradio u Firenzi, Milan prosuo dva vrijedna boda protiv Cagliarija te tako doveo u pitanje nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone.

Napoli je u gostima kod Fiorentine slavio s 2:0. Ovom pobjedom preskočili su ponovno Juventus koji je jučer derbiju svladao Inter s 3:2.

Napolitanci su poveli u 56. minuti nakon provjere VAR-a. Naime, sudac Abisso je pokazao na bijelu točku i pokazao crveni karton Dragowskom zbog neopreznog starta.

Insigne je postavio loptu na 11 metara, a njegov udarac obranio je Terracciano. Međutim, Insigne je pokupio odbijanac i pospremio loptu u mrežu za 1:0.

Deset minuta kasnije bio je Insigne asistent za gol koji je značio kapitulaciju Fiorentine. On je poslao povratnu loptu iz šesnaesterca za Zielinskog, a ovaj iz prve s ruba kaznenog prostora raspalio za 2:0.Rezultati (nedjelja):

Fiorentina - Napoli 0:2
Benevento - Crotone 1:1
Udinese - Sampdoria 0:1
Parma - Sassuolo 1:3
AC Milan - Cagliari 0:0