Piatek nastavlja trpati

Milan pobjedom do mjesta za Ligu prvaka

Milan je lako stigao do pobjede s kojom je napredovao za tri mjesta i sada drži četvrto mjesto, posljednje koje osigurava kvalifikacije za Ligu prvaka.
Sport / Nogomet | 11. 02. 2019. u 08:40 Bljesak.info

U posljednjem susretu 23. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je pobijedio Cagliari sa 3-0 probivši se na četvrto mjesto Serie A.

Milan je poveo u 13. minuti nakon autogola Luce Ceppitellija. Pucao je Suso, vratar Alessio Cragno obranio, no lopta se odbila u Ceppitellija i završila u mreži. Devet minuta kasnije već je bilo 2-0, a pogodak je postigao Lucas Paquetta. Domaćin je pobjedu osigurao u 62. minuti kada je Krzysztof Piatek zabio za 3-0. Bio je to njegov četvrti pogodak u četvrtom nastupu u dresu "Rossonera" otkako je ove zime stigao na San Siro iz Genoe, javlja Hina.

Poljski napadač je ukupno zabio 16 golova ove sezone i na diobi je drugog mjesta ljestvice strijelaca zajedno sa Danielom Zapatom iz Atalante i Fabiom Quagliarellom iz Sampdorije. Na vrhu je Cristiano Ronaldo s dva gola više.

Za Cagliari je cijeli susret odigrao Darijo Srna, dok je Filip Bradarić ušao u igru u 80. minuti.

U ranije odigranom susretu Juventus je na gostovanju pobijedio Sassuolo sa 3-0 i sada ima čak 11 bodova više od drugoplasiranog Napolija.

Torinska 'Stara dama' je rutinski stigla do 20. pobjede u prvenstvu uz tri remija pa i dalje nema niti jedan poraz ove sezone u Serie A.

Golove za Juve zabili su Sami Khedira (23), Cristiano Ronaldo (70) i Emre Can (86). Bivši hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić je odigrao cijeli susret za Juve, javlja Hina.

Juventus vodi na ljestvici sa 63 boda, Napoli ima 52, a Inter 43 boda. Milan je skočio sa sedmog na četvrto mjesto sa 39 bodova, a slijede Atalanta, Roma i Lazio sa po 38 bodova.

Zadnja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Empoli (18), Frosinone (16) i Chievo (9).